Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nda İş İnsanlarıyla Buluştu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nda İş İnsanlarıyla Buluştu

Niğde'de düzenlenen "Üreten Kadınlar Buluşmaları" programında, kadınlara kooperatifçilik, üretim ve sürdürülebilirlik konularında bilgiler verildi.

Programda, kadın kooperatiflerinin ürünlerini, hikayelerini ve deneyimlerini paylaşmaları sağlandı. Ayrıca, kadınların kendi işlerini geliştirmeleri için fikir alışverişinde bulunmaları ve üretim yapan kooperatiflerin pazarlarının genişlemesi için deneyimlerini paylaşmaları teşvik edildi.

Niğde Valisi Cahit Çelik, programın açılışında yaptığı konuşmada, kadınların üretimde ve istihdamda yer almalarının önemini vurguladı. Çelik, şehrin kültürü ve coğrafi açıdan zengin olduğunu belirterek, "Kadınların üretimde, istihdamda olmaları bizim de önceliğimiz. Kadın kooperatiflerinin pazarlama konusunda sıkıntılar yaşadığını görüyoruz. Böyle olunca da arkadaşlarımızın tecrübeleri bu anlamda bizler için önemli" dedi.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise belediye olarak kadınları her konuda desteklediklerini ifade etti. Özdemir, açtıkları işletmelerle kadınların üretime katkı sağlaması ve istihdam edilmesi noktasında çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Kaynak: iha