Niğde Valiliği tarafından düzenlenen programda, depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu ve dua okundu.

Niğde'de AFAD tarafından Şadırvan Parkı'nda açılan fotoğraf sergisi, 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından çekilen 35 kare ile ziyaretçileri duygulandıırdı. Sergiyi gezen Niğde Valisi Cahit Çelik, depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa dilerken,"Ülkemiz deprem bölgesi ve ülke olarak depreme hazır olmamız gerekiyor. Afetlerle ilgili öncelikle risk azaltmak konusunda kendi üzerimize düşen görevleri yapmamız gerekiyor. Depreme hazırlıklı olmamız gerekiyor. Bunun en temel faktörlerinden bir tanesi de personelinizi eğitmek, aynı zamanda bir sivil ordu da oluşturmak. Bu kapsamda da buradaki hem kurumlarımızdan hem de sivil vatandaşlarımızdan AFAD Gönüllüsü Projesi’ne katkı bekliyoruz. Rabbim ülkemize, devletimize bir daha böyle bir afet yaşatmasın" diye konuştu.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise, "Gerçekten çok büyük bir acı yaşadık sonrasında da dayanışmaya döndü. Bir kez daha ben bu vesileyle de bütün başta Niğdeli hemşehrilerimiz olmak üzere bütün Türk milletine teşekkür ediyoruz. Gerçekten dünyaya da örnek bir dayanışma sergiledik aslında. Bizler Adıyaman’daydık. Belediyedeki çalışma arkadaşlarımıza gitmiştik ama hemen bir sonraki gün Niğde’deki gönüllüler yanımıza geldiler, destek oldular. Neredeyse bir şehri yeniden inşa ettik hep birlikte. El ele verdik ve sonrasında da büyük bir kardeşliğe de yol açtı. Bugün Niğde ve Adıyaman artık kardeş şehir oldu. O kardeşliğimiz inşallah sonsuza kadar devam edecek. Belediye olarak bu felaketler başımıza gelirse bunun önlemini almak adına da üstümüze büyük görevler düşüyor. Bu konuda Niğde Belediyesi olarak büyük bir çabayla çabayla tedbirlerimizi alıyoruz" dedi.

13 Yıl Sonra da Aşk ve Sevgiyle Anılıyor: Necmettin Erbakan 13 Yıl Sonra da Aşk ve Sevgiyle Anılıyor: Necmettin Erbakan

Fotoğraf sergisini ziyaret edenlere AFAD tarafından kurulan stantta AFAD Gönüllüsü Projesi hakkında bilgilendirmeler yapılıyor.