Eskişehir'de faaliyet gösteren Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, polis-halk ilişkilerini geliştirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Şube, toplumda suç korkusunu azaltarak daha güvenli yaşam alanları oluşturmayı hedefliyor. Polis ekipleri, düğünler, nişanlar, futbol maçları gibi etkinliklerde silahla havaya ateş edilmesini önlemek için bilgilendirme faaliyetleri yürütüyor. Muttalip Emirler Mahallesi'nde yaşanan bir olayın ardından çocuğun babasıyla iletişime geçerek destek veriyorlar.

Konya'da Örtü Altı Tarım Projesi ile Beyşehir ve Hüyük'te Sera Kurulumları Tamamlandı Konya'da Örtü Altı Tarım Projesi ile Beyşehir ve Hüyük'te Sera Kurulumları Tamamlandı

Muhtarlıklar, camiler, kıraathaneler gibi halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde yapılan bilgilendirme çalışmalarında, ruhsatlı silahlarla bile meskun mahalde ateş edilmesinin yasak olduğu ve izinsiz havai fişek kullanımının cezai yaptırımlarının olduğu hatırlatılıyor. Vatandaşlar, düğünlerde davetlilerin havaya ateş açmaması konusunda uyarılıyor ve olası ihlallerde 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirim yapmaları gerektiği belirtiliyor.

Şube, vatandaşları bilinçlendirme amacıyla "Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceğini Karartma" mesajıyla afişler asıyor ve toplumda güvenliğin artırılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: iha