Eskişehir'de, Vali Hüseyin Aksoy ve İçişleri Bakanı Yardımcısı Mehmet Aktaş'ın da katılımıyla "Muhtarlarımızla Yeni Yüzyıla Adım Adım Çalıştayı" Anadolu Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

15 Temmuz, Milletimizin Destansı Zaferi Olarak Tarihe Geçti 15 Temmuz, Milletimizin Destansı Zaferi Olarak Tarihe Geçti

Çalıştayda, muhtarlık müessesesinin önemi, muhtarların görev ve sorumlulukları ve yeni yüzyılda muhtarlıklara yönelik yapılması gereken çalışmalar ele alındı.

Konuşmalarında:

  • İçişleri Bakanı Yardımcısı Mehmet Aktaş, muhtarlığın 195 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu ve Osmanlı'dan Cumhuriyete kadar uzanan bir gelenek olduğunu vurguladı. Muhtarların, vatandaşların devlet ile arasındaki köprü olduğunu ve her türlü takdiri hak ettiklerini söyledi.

  • Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, muhtarların Eskişehir'in gören gözü, duyan kulağı ve tutan eli olduğunu belirterek, fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

  • Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, çalıştaya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

  • Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, "Muhtarlarımızla Yeni Yüzyıla Adım Adım" projesinin, muhtarlık müessesesinin güçlendirilmesi ve vatandaşlara daha iyi hizmet sunulması amacıyla hazırlandığını ifade etti.

Kaynak: iha