YKS'ye Hazır Mısın? MEB'den Ücretsiz Çevrimiçi Deneme Sınavı YKS'ye Hazır Mısın? MEB'den Ücretsiz Çevrimiçi Deneme Sınavı

Sivas'ın Gemerek ilçesine bağlı Eskiçubuk köyünde, muhtar ve köylülerin el birliğiyle atıl durumdaki ilkokul yenilendi. 3 öğrenci ve 1 öğretmenin eğitim gördüğü küçük köy okulu, modern bir görünüme kavuştu.

Eğitim İçin Bir Araya Geldiler

Köy halkı ve Muhtar Ekrem Şenol, eğitimin kalitesini yükseltmek ve çocuklara daha iyi bir eğitim ortamı sunmak için harekete geçti. Köylülerin ve muhtarın önderliğinde başlatılan çalışmalarla 3 öğrenci ve 1 öğretmenin bulunduğu köy okulu baştan aşağı yenilendi.

Muhtar Şenol: "Vaatlerimizi Yerine Getiriyoruz"

31 Mart mahalli seçimlerinde muhtar seçilen Ekrem Şenol, seçim vaatleri arasında yer alan okulun yenilenmesi sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyor. Şenol, "Seçim sürecinde vaatlerim vardı. Vaatlerim arasında da köy okulunu yenilemek vardı. Bina, bahçe, duvar atıl durumdaydı. Mevcut durumda şu an okulumuzda öğrenci var fakat okulun kapatılma durumu da var. Bizler köy halkı olarak okulun kapatılmasını istemiyoruz. Eğitim öğretim seviyesini daha da yükseltmek için elimizden geleni yaptık ve en güzel hale getirdik. Kalan eksiklerimizi de tamamlayacağız. Köylünün de desteği oldu. Herkesten Allah razı olsun" dedi.

Öğretmen Köse: "Artık Eğitim-Öğretime Uygun Bir Ortamımız Var"

Okul standartlarının yükseltilmesinin çocukları da mutlu ettiğini belirten öğretmen Ramazan Köse, "Okuluma ilk başladığımda burada okulun eğitim öğretimi için uygun olmayan şartlar vardı. Yeni köy muhtarımız sayesinde okulumuz eğitim öğretime uygun hale geldi. Okul standartlarının yükseltilmesi çocuklarımızı mutlu etti" şeklinde konuştu.