Konya'da düğün kavgası nedeniyle minibüse kurşun açılması sonucu 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi de ağır yaralandı. Yaralı kişi hayati tehlikeyle mücadele ediyor. Olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.

Dün saat 21.30 sıralarında Konya'nın Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Taştepe Sokak üzerinden Konya Ereğli Yolu Caddesi istikametine seyir halinde olan minibüs, kimliği belirsiz kişiler tarafından kurşunlandı. Kurşunlama sonrası sürücü direksiyon hakimiyetini kaybederek mezarlık duvarına çarparak durdu.

Kurşunlama Sonucu 1 Kişi Hayatını Kaybetti, 1 Kişi Yaralandı

Araçta bulunan Remzi Özgün ve kardeşi Ali Özgün kurşunlama sonucu yaralandı. Remzi Özgün sırtından, Ali Özgün ise boynundan vuruldu. Yaralılar çevredeki vatandaşlar tarafından Konya Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Remzi Özgün yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Ali Özgün'ün ise hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Jandarma Operasyonunda Kenevir Yetiştiren ve Uyuşturucu Saten Şahıslar Yakalandı! Jandarma Operasyonunda Kenevir Yetiştiren ve Uyuşturucu Saten Şahıslar Yakalandı!

Zanlılar Saklandıkları Evde Yakalandı

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, araştırmaları sonucunda B.G. ve H.G.'nin olaydan sorumlu olduğunu belirledi. Şüphelilerin mahallede bulunan bir evde saklandıklarını tespit eden ekipler, adrese yaptıkları baskınla B.G. ve H.G.'yi yakalayarak gözaltına aldı.

Husumet 20 Gün Önce Düğünde Başlamış

Edinilen bilgilere göre, olayda hayatını kaybeden Remzi Özgün ve kardeşi Ali Özgün, B.G. ve H.G. ile 20 gün önce yakınlarının düğününde kız meselesi yüzünden kavga etmişlerdi. Bu olaydan sonra taraflar arasında husumet oluşmuş ve birbirlerini tehdit etmişlerdi. Olay gecesi ise taraflar olayın yaşandığı sokak üzerinde konuşmak için anlaşmışlar, 2 kardeşin bulunduğu aracın sokağa geldiğini fark eden B.G. ve H.G.'nin minibüse ateş açtıkları öğrenildi.