Eskişehir'de son zamanlarda artan hava sıcaklıkları, vatandaşları serinleme çözümleri aramaya itti. Bu arayış mini vantilatörlere yoğun ilgi gösterilmesine ve satışlarda patlama yaşanmasına neden oldu.

Eskişehir esnafı, bilgisayarlara takılabilen ve şarjlı mini vantilatör satışlarının son bir ayda yüzde 100'den fazla arttığını söylüyor. Hatta bazı esnaflar, talepteki artış nedeniyle ürün tedarikinde zorlandıklarını da belirtiyor.

Sıcak Hava Balonlarından Görsel Şölen Sıcak Hava Balonlarından Görsel Şölen

Mini vantilatör fiyatları ise 300 ila 400 lira arasında değişiyor.

Esnaf Nail Duraklar, mini vantilatör satışlarındaki artışı şu şekilde yorumluyor: "Havanın ısınmasıyla birlikte mini vantilatör satışları hızlı şekilde arttı. Hatta artık mal bulmakta zorluk çekiyoruz, tedarikte sıkıntı var. Sıcaklıkla birlikte satışlar yaklaşık yüzde 100 oranında arttı. En çok masa üstü ürünler tercih ediliyor. Şu an en düşük el vantilatörü 350-400 lira. Çok basitleri bile 150 liradan aşağı değil. Bu arz talepten. Böyle ürünlerin tercih edilmesindeki en büyük sebep taşınılabilir olmaları. Şarjlı olanlar seyahat için ilgi görüyor. Gücü yüksek hızlı dönenler daha fazla satın alınıyor."

Kaynak: iha