14-28 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye Genel Seçimlerine, Cumhur İttifakı çatısı altında giren ve tüm Türkiye’de olduğu gibi Sivas’ta da başarılı bir seçim kampanyası yürüten Milliyetçi Hareket Partisi’nin 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimlerinde izleyeceği yol haritası gündemdeki yerini koruyor.

Cumhur İttifakı çatısı altında yer alan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin aday adaylığı başvuru sürecini tamamlamasına karşın Milliyetçi Hareket Partisi’nde başvuru süreci devam ediyor.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde 12 Kasım Pazar günü başlayan aday adaylığı başvuru süreci 15 Aralık Cumartesi günü sona erecek. Sivas merkezde henüz resmi bir aday adaylığı başvurusu olmamasına karşın aday adaylarının 3 Aralık 2023 Pazar gününden sonra netlik kazanmaya başlaması bekleniyor.

Yerelde İttifak Mı Var?

14-28 Mayıs Türkiye Genel Seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın ortak adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen Milliyetçi Hareket Partisi’nin Mahalli İdareler Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin çıkaracağı adayı destekleyip desteklemeyeceği merak ediliyor.

Ortak aday söylemleri devam ederken Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 26 Kasım 2023 Pazar günü Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği temayül yoklaması sonucunda Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi tarafından belirlenecek aday üzerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin etkisinin olup olmayacağı da konuşulan konular arasında yerini koruyor.

İttifak Olmazsa Aday Kim?

14-28 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye Genel Seçimlerinde Sivas’ta başarılı bir seçim çalışmasına imza atan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Mahalli İdareler Seçimleri için çıkaracağı aday merak ediliyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek’inde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki çalışmaları vatandaşlardan beğeni toplarken kamuoyunda aday olarak gösterilecek isimler konuşulmaya başlandı.

28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin aday listesinde adı geçen İlker İpek kamuoyu tarafından en çok konuşulan isimler arasında yer alırken İpek’i, merkez ilçe başkanı Turan Gazi Yalçındağ takip ediyor.

İl Başkanı Başvuru Yapacak Mı?

Kamuoyunda konuşulan İlker İpek ve Turan Gazi Yalçındağ isimlerinin yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi Sivas İl Başkanı Hakan Uygun’un belediye başkan aday adaylığı için başvuru yapıp yapmayacağı da merak ediliyor.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde aday adaylığı süreci devam ederken partinin yetkili isimlerinin de çıkarılacak aday ile ilgili çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Büyüklerimiz Karar Verir

Seçmenler tarafından yakından takip edilen aday adaylığı süreci için konuşan İl Başkanı Hakan Uygun, yerel seçimlerde yapılacak olan herhangi bir ittifak için büyüklerimiz karar verir açıklamasını yaptı.

28 ŞUBAT 2024  TERAZİ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI 28 ŞUBAT 2024 TERAZİ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Öte yandan 15 Aralık 2023 Cumartesi günü sona erecek olan aday adaylığı başvuru süreci için Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek’inde atacağı adımlar merakla bekleniyor.