Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bahçeli, Türkiye ve Avusturya arasında oynanan milli maçta ’bozkurt’ işareti yapan Milli Oyuncu Merih Demiral’a UEFA tarafından soruşturma açılmasına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.  

Erdoğan’dan Şaşırtıcı Sığınmacı Planı: “Kimse Bu Adımı Beklemiyordu!” Erdoğan’dan Şaşırtıcı Sığınmacı Planı: “Kimse Bu Adımı Beklemiyordu!”

Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Dün akşam attığı gol ve oynadığı futbolla milletimizin takdirini ve haklı övgüsünü kazanan Merih Demiral evladımızın, gol sevincini Bozkurt işaretiyle paylaşması anlaşılan içimizde ve dışımızda pek çok hastalıklı çevreyi rahatsız etmiş, bu suretle farklı arayış ve açıklamaların bahanesi olmuştur. Türk ve Türkiye husumeti aşikar olan dahili odakların yanı sıra  UEFA’nın da bu şer kervana iştiraki son derece yanlı ve yanlıştır.

"Zincirleme provokasyonların bir ara istasyonudur"

Merih evladımızın fileleri havalandırmasını müteakiben yaptığı Bozkurt işareti Türk milletinin dünyaya mesajı olup UEFA’nın bu kapsamda soruşturma başlatması hem maksatlı hem de son günlerde tehlikeli şekilde mesafe alan zincirleme provokasyonların bir ara istasyonudur. UEFA’nın başlattığı soruşturmayı kınamakla birlikte sahadaki mücadelemizin masa başında heder edilmemesi için herkesin, her insanımızın sağduyulu ve soğukkanlı davranması milli bir zarurettir.

 Her zeminde ülkemizin önünü kesmek, iç huzur ve barış ortamımızı bulandırmak isteyen fırsat düşkünlerinin tahrik ve tacizlerine kapılmamak ortak sorumluluğumuzdur" ifadelerine yer verdi. 

Muhabir: Bülten