Düzenlenen toplantıya, MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, MHP Sivas İl Başkanı Hakan Uygun, Merkez İlçe Başkanı Turan Gazi Yalçındağ ve partililer katıldı.

Yoğun katılım ile gerçekleştirilen toplantıda söz alan Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, eğitimden ulaşıma, işsizlikten su sorununa kadar birçok alanda proje hazırladıklarını belirterek açıklamalarda bulundu.

Sivaslı Aslınur Liderlik Koltuğunda! Sivaslı Aslınur Liderlik Koltuğunda!

Su Sorununu Çözeceğiz

Sivas’ın su sorununu çözmek adına çok geniş kapsamlı projeler hazırladıklarını ifade eden Kars; “Su hayat kaynağıdır, yaşam kaynağıdır. Tarih boyunca bütün medeniyetler bir suyun etrafında başlamıştır. Kültür, yerleşke, sosyal hayat, ulaşım oralarda gelişmeye devam etmiştir. Dolayısıyla bizim şehrimiz adına, Sivas'ımız için belirlediğimiz birinci sorun yaşam kaynağı olan su problemimizdir. Buna farklı mühendislik yaklaşımlarımızla çözüm ürettiğimizi bilmenizi isterim. İkinci soru hani su derken sadece temiz su içme suyu kullanma suyu olarak da düşünmeyin. Altyapıyla da alakalı aklınıza gelebilecek her şey öncelikli birinci hedeftir.” ifadelerini kullandı.

Şehrimizde İstihdamı Arttıracağız

Şehrimizdeki işsizlik problemini üretken belediyecilik anlayışıyla çözeceğiz diyen Kars; “Şehrimizde bir işsizlik problemi var ve biz bu problemi üretken belediyecilik anlayışıyla çözeceğiz. İşsizlik için farklı projelerimiz ve çalışmalarımız var.” açıklamasını yaptı.

Eğitim İle İlgili Farklı Hizmetlerimiz Olacak

Eğitim hususunda farklı projelere imza atacaklarının altını çizen Belediye Başkan Adayı Reha Kars; “Özellikle mahallelerimizde çocuklarımız için çok farklı projelere imza atacağız. Yeni bir projeden bahsetmiyorum aslında diğer illerde olan projelerden bahsediyorum. Şehrimiz diğer illerde olan projelerden oldukça geride kalmış durumda, biz projeleri ilimizde hayata geçireceğiz.” dedi.