Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile ABD'ye ait uçaklar arasında 15-17 Nisan tarihleri ​​arasında satın alınacak havadan yakıt ikmali ve Müşterek Taarruz Kontrolör eğitimlerinin, son dönemde bölgede yaşanan gelişmelerle ilgili olmadığını açıkladı.

Kayseri'de 10 Milyon Yıllık Ağaç Fosilleri Keşfedildi: Türkiye'de Neredeyse Bu Kadar Güzel Korunmuş Başka Bölge Yok! Kayseri'de 10 Milyon Yıllık Ağaç Fosilleri Keşfedildi: Türkiye'de Neredeyse Bu Kadar Güzel Korunmuş Başka Bölge Yok!

MSB tarafından yapılan yazılı bildirimlere şu ifadelere yer verildi: “15 ve 17 Nisan tarihlerinde hava sahamızda F-16’larımız eşliğinde ABD’ye ait uçaklarla gerçekleştirilecek havada yakıt ikmali ve Müşterek Taarruz Kontrolör eğitimleri, müttefik iki ülke arasında çok daha önce planlanmış olup bahse konu eğitimlerin son dönemde bölgemizde meydana gelen gelişmelerle bir ilgisi bulunmamaktadır.”

Açıklamada, söz konusu eğitimlerin müttefik iki ülke arasında daha önceden planlanmış rutin faaliyetler olduğu ve bölgesel gelişmelerle herhangi bir bağlantının mevcut olduğu altı çizildi.