Etkinlik, şehidin yakınları, askeri öğrenciler ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Anma etkinliğinde, Er Mehmet Oğlu Salih'in vatan uğruna verdiği mücadele ve şehadet hikayesi anlatılarak, onun fedakarlık dolu yaşamı duygu yüklü bir atmosferde izleyicilere aktarıldı.

92 Yaşındaki Latife Teyze'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Mani ile Sevgi Gösterisi 92 Yaşındaki Latife Teyze'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Mani ile Sevgi Gösterisi

Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa Vatandır." vurgusuyla Türkiye Şehitlerini Anma etkinliği kapsamında gerçekleştirilen etkinliğin, vatan sevgisi ve kahramanlık örnekleriyle dolu şehitlerimizin anısını yaşatma amacını taşıdığını belirtti.

Katılımcıların duygu dolu anlar yaşadığı etkinlik, şehitlerin vatanları uğruna gösterdikleri fedakarlık ve kahramanlıklarını bir kez daha hatırlatarak, şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anmanın önemine vurgu yaptı.