Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Suriyeli sığınmacılara yönelik artan olumsuz algıların ve gerilimlerin yakından izlendiğini belirtti. Güler, “Kamu düzenini bozma girişimleri devletimizin kararlılığıyla engellenecektir,” dedi.

Güler, Türkiye’nin Romanya ve Bulgaristan ile Karadeniz’de mayın tehdidine karşı ‘Mayın Karşı Tedbirleri Karadeniz Görev Grubu’nu kurduğunu ve bu grubun 6 ay boyunca Deniz Kuvvetleri komutasında olacağını açıkladı.

Terörle mücadelede önemli adımlar atıldığını belirten Bakan Güler, “Teslim olan teröristlerin sayısı artıyor ve nereye kaçarlarsa kaçsınlar terörle mücadelemiz sürecek,” diye konuştu.

Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerinin özerklik ve seçim çabalarını kesinlikle reddettiklerini vurgulayan Güler, “Sınırlarımızda terör koridoruna izin vermeyeceğiz,” dedi.

Bakan Güler, orman yangınlarına müdahale için 14 helikopter ve 5 araçla 962 ton su kullanarak yangınların söndürülmesine katkıda bulunduklarını söyledi.

Türkmenistan ve Özbekistan ile askeri iş birliğinin güçlendirildiğini belirten Güler, “Orta Asya’daki diğer kardeş ülkeleri de ziyaret etmeyi planlıyoruz,” dedi.

Eskişehir'de Cip Akaryakıt İstasyonuna Daldı! Faciadan Kıl Payı Dönüldü! Eskişehir'de Cip Akaryakıt İstasyonuna Daldı! Faciadan Kıl Payı Dönüldü!

Güler, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50’nci yıl dönümünün 20 Temmuz’da kutlanacağını ve iki devletli çözüm konusunda kararlı olduklarını ifade etti.

Kaynak: iha