14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilen 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Sivas Milletvekili seçilen Rukiye Genç Toy, göreve geldiği ilk günden bugüne kadar Sivas’ın tanıtımı konusunda yaptığı çalışmalar ve TBMM’de yaptığı konuşmalarla adından sıkça söz ettiriyor.

28 Mayıs 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin ikinci turunun tamamlanmasıyla çalışmalarına start veren Rukiye Genç Toy, Sivas’ın tüm ilçelerini gezerek sıkmadık el bırakmadı.

Gittiği ilçelerde, ilçelerin tanıtımı hususunda çalışmalar gerçekleştiren Milletvekili Rukiye Genç Toy, tanıtımlarına TBMM kürsüsünde devam etti.

Tarihi yapıları ve ev sahipliği yaptığı medeniyetleriyle Anadolu’nun en güzide illerinden olan Sivas’ı turizm kenti yapma yolunda faaliyetlerine devam eden Rukiye Genç Toy, takdir topluyor.

“Sivas Bir Tarih Şehridir”

22 Kasım 2023 tarihinde TBMM’de yaptığı konuşmayla Sivas’ın güzelliklerinden bahseden Milletvekili Rukiye Genç Toy; “Geçmişi M.Ö. 7000’lere kadar uzanan, tarihî İpek Yolu ve Kral Yolu üzerinde yer alan medeniyetler beşiği Sivas’ımız, taşıdığı tarihî miras ve geniş coğrafi zenginlikleri ile bir turizm başkenti olmaya adaydır.
Sultan Şehrimiz; Kongre Müzesi, Çifte Minareli Medresesi, mimari mucize Divriği Ulu Camii başta olmak üzere camileri, medreseleri, müze ve sanat evleri, hanları, konakları ve daha birçok eseri ile bir tarih şehridir.
Balıklı kaplıcası, şifa kaynağı çermikleri, Gökpınar Gölü, Şuğul Vadisi, gölleri, şelaleleri ve niceleri, güzel Sivas’ımızın anlatmakla bitmeyecek coğrafi zenginlikleridir.
Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin yanında Hafik Gölü'nde başlayan sıcak hava balonu uçuşları da sevenleri için yeni bir destinasyon olacaktır.
Hızlı tren imkânlarını kullanarak zengin yemek kültürüyle gastronomi turizmi için de yüksek potansiyele sahip, her sokağından ayrı bir ezginin kulağınıza çalınacağı âşıklar kenti Sivas’ımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.” ifadelerine yer vermişti.

29 ŞUBAT 2024  TERAZİ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI 29 ŞUBAT 2024 TERAZİ BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy’un Kasım 2023 tarihinde TBMM’de yaptığı konuşma vatandaşların takdirini toplamasının yanı sıra meclisteki diğer vekillerden de büyük alkış aldı.

Sosyal Medya’da Yaptığı Paylaşımlar Dikkat Çekiyor

Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy, TBMM’de yaptığı konuşmaların yanı sıra sosyal medya üzerinden yaptığı tanıtım paylaşımlarıyla da dikkat çekiyor.

Sivas’ın fotoğraflarını paylaşarak fotoğrafların altına tanıtım amacıyla yazı yazan Milletvekili Rukiye Genç Toy son olarak Yıldızeli ilçesini paylaşarak; “Sultan şehrimizde hafta sonu gezi rotanız Gölova ilçemiz olsun. Yüksek hızlı trenle daha yakın. Açık hava müzesini andıran tarihî mekânları, tabiatın eşsiz güzellikleri, her köşesinde yaşayan kültürel değerleri ve birbirinden özel yöresel lezzetleriyle Sivas huzur ve mutluluk kokan doğasıyla her mevsim ayrı güzel.” ifadelerine yer verdi.

Sivas’ın Kızı Diyorlar

Özellikle Sivas’ın tanıtımı ile ilgili çalışmalarıyla dikkat çeken Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy, Sivaslı vatandaşlar tarafından Sivas’ın kızı olarak nitelendiriliyor.