Aksaray'ın Sultanhanı ilçesinde tarım arazilerinde çalışmak için gelen mevsimlik tarım işçileri için özel bir sinema programı düzenlendi. Nüfusunun yüzde 80'inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray'a gelen Şanlıurfalı tarım işçilerine Sultanhanı Kaymakamlığı tarafından hazırlanan program kapsamında, Kaymakam Abdullah Melikoğlu ve beraberindeki heyet çadırlarda yaşayan işçileri ziyaret etti.

Netflix'den Zam Üstüne Zam Netflix'den Zam Üstüne Zam

Zor Şartlarda Çalışan İşçilere Destek ve Moral

Zorlu şartlar altında çalışan tarım işçilerinin sorunlarını ve ihtiyaçlarını yerinde dinleyen Melikoğlu, "Devlet olarak onların yanındayız ve her türlü desteği sağlamak için buradayız" dedi. Çocuklara yönelik sinema etkinliği programı ile de işçilere moral ve motivasyon sağlandı. Açık hava sinemasında film izleme keyfi yaşayan çocuklar, unutulmaz bir akşam geçirdi.

Etkinlik Büyük Beğeni Topladı

Çocukların mutluluğu yüzlerinden okunurken, etkinlik hem işçi aileleri hem de organizasyon ekibi tarafından büyük takdir topladı. Program, çocuklara dağıtılan hediyeler ve yapılan ikramlarla sona erdi. Kaymakam Melikoğlu ve beraberindeki heyet tarım işçilerine yönelik hizmetlerin artarak devam edeceğini söyledi.

Sinema Keyfiyle Zorlu Çalışma Koşullarına Biraz Ara

Sultanhanı Kaymakamlığı'nın bu anlamlı programı, tarım işçilerinin zorlu çalışma koşullarına bir nebze olsun ara vererek keyifli vakit geçirmelerine imkan sağladı. Sinema etkinliği, işçilerin aileleriyle birlikte bir araya gelerek moral bulmalarına da katkıda bulundu.

Kaynak: iha