Buzlanmaya Karşı Uyarı Yapıldı Buzlanmaya Karşı Uyarı Yapıldı

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, 18 Kasım 2023 Cumartesi günü tarihinde kuvvetli rüzgâr-fırtına olacağını belirterek, vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyarı da bulundu.

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi 18 Kasım Cumartesi günü (Yarın) için bir uyarı mesajı yayımladı. Yayımlanan mesajda, Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli rüzgâr ve fırtına beklenildiği belirtildi. Yarın öğle saatlerinden itibaren güney (Kıble) ve güneybatı (Lodos) yönlerinden etkili olması beklenen rüzgâr şiddetinin saatte 50 ila 80 kilometre hıza ulaşacağı öngörüldü. Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yayımlanan mesajda yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ile doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, ağaç ya da direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Ayrıca Fırtınadan Korunma Yöntemleri ve Rüzgar Fırtınası Baca Gazı Zehirlenmesinden Korunma Yöntemlerinin alınabilecek önlemler konusunda önemli olduğu ifade edildi.