Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak meslek liselerine ve mesleki eğitim merkezlerine önem verdiklerini ifade eden SESOB Başkanı Hakan Demirgil, “Mesleki Eğitim Merkezimiz 1988 yılında eğitim öğretime eski sanayi sitesinde bulunan binada hizmet vermeye başladı. 1995 yılında Dr. Sadık Ahmet Mesleki Eğitim Merkezinin açılması ile birlikte çırakların eğitimi burada devam etti. Geleceğin ustaları olacak olan çırak ve kalfalarımıza çok değer veriyoruz. Dr. Sadık Ahmet Mesleki Eğitim Merkezinde bin 200 öğrenci eğitim görmektedir. Usta öğrencilerin eğitimleriyle birlikte bu rakam ortalama bin 700 civarındadır. 10 derslik ve 5 atölyesi bulunan okulumuz yeterli değildir. 1995 yılında eğitime başlayan ve 28 yıldır çıraklarımıza hizmet eden okul artık yeterli gelmemektedir. Bu konuda okulun yatırım programına alınması için gerekli çalışmalar yapılmalıdır.”dedi.

Milli Eğitim Müdürü Yener, Öğretmen ve Öğrencilerle Bir Araya Geldi Milli Eğitim Müdürü Yener, Öğretmen ve Öğrencilerle Bir Araya Geldi

İkinci Bir Okul Yapılmalı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, mevcut okulun bina itibariyle fiziki şartlarının yeterli olmadığını vurgulayarak, ikinci bir mesleki eğitim merkezinin yapılması gerektiğini, bu okulunda 4 Eylül Sanayi Sitesi civarında yapılabileceğini belirterek, “Mesleki Eğitim Merkezimiz çok eski olduğu için fiziki şartları yeterli gelmemektedir. Bu nedenle hem yoğunluğu azaltmak hem de okuldaki öğrencileri sosyal donatıları olan yeni bir okulda eğitimlerine devam etmelerini sağlamak amacıyla yeni bir okula ihtiyaç vardır.” ifadelerine yer verdi.