Operasyon, Orta ve Güney Amerika ülkelerinden gelen konteynerler üzerinde yapılan narkotik risk analizleri sonucunda gerçekleştirildi.

Texas Cehenneme Döndü: Orman Yangınları 370 Bin Dönümü Küle Çevirdi Texas Cehenneme Döndü: Orman Yangınları 370 Bin Dönümü Küle Çevirdi

Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, muz yüklü bir konteyneri şüpheli buldu ve detaylı inceleme başlattı. Konteynerin x-ray taramasında şüpheli yoğunluk tespit edilmesi üzerine konteyner, detaylı bir arama için arama hangarına alındı. Yapılan narkotik dedektör köpekleri kullanılarak gerçekleştirilen detaylı aramada, konteynerin ön kısmında gizlenmiş bir bölmede toplamda 77 kilogram ağırlığında kokain bulundu.

Yaklaşık 120 milyon Türk Lirası değerindeki bu miktar kokainin ele geçirilmesi üzerine Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Operasyonla ilgili olarak 2 şüpheli gözaltına alındı. Gümrük Muhafaza ekiplerinin başarılı operasyonu, uyuşturucu kaçakçılığına karşı sürdürülen etkili mücadeleyi bir kez daha gözler önüne serdi.