Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde, Şirintepe Mahallesi'ne modern bir eğitim ve kültür merkezi kazandırıldı. Yusuf ve Hatice İşgüzar Akıl Küpü Kütüphanesi ve İkinci Bahar Evi, 11 Mayıs Cumartesi günü düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törene Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, hayırseverler Yusuf ve Hatice İşgüzar'ın torunu Seyit Keğin ve çok sayıda davetli katıldı.

Akıl Küpü Kütüphaneleri Ağına Yeni Bir Halka

Sivas'tan Hentbolda Büyük Başarı: Gençlik Spor Türkiye Şampiyonası'nda! Sivas'tan Hentbolda Büyük Başarı: Gençlik Spor Türkiye Şampiyonası'nda!

Melikgazi Belediyesi'nin eğitim yatırımlarına bir yenisi daha eklendi. İlçede 15'inci Akıl Küpü Kütüphanesi olan Yusuf ve Hatice İşgüzar Akıl Küpü Kütüphanesi, modern tasarımı ve geniş kitap koleksiyonuyla dikkat çekiyor. Kütüphanenin alt katında ise İkinci Bahar Evi ve kafe bulunuyor.

Eğitime Yatırım, Geleceğe Yatırım

Açılış töreninde konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, eğitime yapılan yatırımların önemini vurguladı. Palancıoğlu, "Melikgazi'de Akıl Küpü Kütüphaneleri adı altında 15 adet kütüphanemizi hizmete açtık. Her açtığımız kütüphanede gençlerimiz yoğun bir şekilde ders çalışıyorlar. Bu tesise Yusuf ve Hatice İşgüzar hayırseverlerimizin ismini verdik. Kendilerine teşekkür ediyorum." dedi.

Hayırseverlerden Destek

Hayırsever Yusuf ve Hatice İşgüzar'ın torunu Seyit Keğin ise anneannesinin dileğinin gerçekleştiğini ifade ederek, "Bizim de bu şekilde bir hayrımız oldu. Hayırlı olsun." dedi.

Eğitimde Başarıya Katkı

Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu da öğrencilerin Akıl Küpü Kütüphanelerine yoğun ilgi gösterdiklerini belirterek, "Bu kütüphanelerin öğrencilerin lise ve üniversite giriş sınavlarında önemli başarılara vesile olacağını belirterek kütüphanelerin sayısının artmasını temenni ettiğini belirtti." dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de yaptığı konuşmada eğitime yapılan yatırımların önemini vurgulayarak, "Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor." dedi.

Yusuf ve Hatice İşgüzar Akıl Küpü Kütüphanesi ve İkinci Bahar Evi, Melikgazi'nin eğitim ve kültür hayatına önemli katkılar sağlayacak gibi görünüyor.