Melikgazi Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı için hummalı bir şekilde çalışıyor. Bu yıl 16-19 Haziran tarihleri arasında idrak edilecek bayram için Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi ve Beştepeler'de kurulacak olan kurban pazar yerleri hazırlanıyor.

Nitelikli Pazar Yerleri için Çalışmalar Sürüyor

Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için pazar yerlerinde bakım ve onarım çalışmaları yapıldığını ifade etti. Çadır alanlarının düzenlenmesi, su hatlarının onarımı gibi çalışmaların tamamlanmasıyla vatandaşların dini vecibelerini sağlıklı ve hijyenik bir ortamda yerine getirebilmeleri sağlanacak.

Sağlıklı ve Güvenli Kurbanlıklar için Denetimler

Kurban pazarlarına girecek hayvanların Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenen tüm şartları taşıması titizlikle kontrol edilecek. Hayvanların sağlıklı, besili, veteriner sağlık raporlu, hayvan pasaportlu, nakil belgesi olması ve gerekli aşılarının yapılmış olması şart. Ayrıca İl Tarım ve Orman Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından da kurbanlıklar kontrol edilecek.

Kurban Pazarlarında Ön Kayıt Şart

Kurban pazarlarında satış yapmak isteyen esnafların ön kayıt yaptırması gerekiyor. 20-24 Mayıs tarihleri arasında 0 352 252 18 98 numaralı telefondan ön kayıtlarını yaptıracak esnaflar, belirlenen tarihlerde işgaliye ücretlerini yatırarak yerlerini alabilecekler.

Kaçırmayın! 1,5 Milyon TL'lik Opel Mokka Yarı Fiyatına Satılıyor! Kaçırmayın! 1,5 Milyon TL'lik Opel Mokka Yarı Fiyatına Satılıyor!

Kesim Ücreti ve İşgaliye Ücreti Belli Oldu

Melikgazi Belediyesi tarafından Mimar Sinan Kurban Satış Yerinde bulunan kesimhanede büyük baş kesim ücreti 2.500 TL olarak belirlenirken, kurban çadır işgaliye ücreti ise 5.000 TL olarak açıklandı.

Başkan Palancıoğlu Vatandaşlara Seslendi:

Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, tüm hemşerilerine şimdiden hayırlı, kazasız, belasız bayramlar dileklerini ileterek, kurban pazarları ile ilgili detaylı bilgilere Melikgazi Belediyesi'nin web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşılabileceğini belirtti.