Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında güçlü Türkiye için kendini geliştiren gençlerin önemine vurgu yapan Başkan Palancıoğlu şu ifadelere yer verdi:

AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu’dan Kurban Bayramı Mesajı AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu’dan Kurban Bayramı Mesajı

"19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. Türk Milleti'nin güçlü iradesi neticesinde elde ettiği eşsiz zaferin ilk adımı 19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkmasıyla başladı. Milli mücadele sonucunda bağımsızlığını tüm dünyaya ilan eden aziz milletimizin kararlılığının simgesi olan bu tarihi gün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında önemli bir dönüm noktası oldu."

Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi olarak gençlere her zaman destek olduklarını ve onların ülkenin geleceği için ne kadar önemli olduğunun bilincinde olduklarını da belirtti. Mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Melikgazi Belediyesi olarak bizler de ülkemizin geleceği için gençlerimizin kıymetli olduğunu biliyor; onlara her zaman destek oluyoruz. Güçlü Türkiye üreten, kendine güvenen, daima kendini geliştiren gençlerimiz sayesinde büyüyecek, gelişecek, gücüne güç katacaktır."

Son olarak Başkan Palancıoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitleri rahmetle anarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı gençlere kutladı.

Editör: İhlas Haber Ajansı