Adalet ve Kalkınma Partisi'nden 2019-2024 döneminde belediye başkanlığı görevini yürüten Mehmet Sabit Karakaş, Yıldızeli ilçesi için bir dizi projeye imza atmış olmasına rağmen 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilemedi.

Mehmet Sabit Karakaş Başkan Seçilemedi

KOCAFEST: Teknolojinin Kalbi Kayseri'de Atacak KOCAFEST: Teknolojinin Kalbi Kayseri'de Atacak

Yerel seçimler, planlı ve programlı güzel projelerin vatandaşların desteğini almak için yeterli olmadığını bir kez daha gösterdi. 2019 yerel seçimlerinde Yıldızeli Belediye Başkanı olarak seçilen Karakaş, beş yıllık görev süresi boyunca ilçeye önemli yatırımlar yapmıştı. İlçeye doğalgaz getirme, alt yapıyı yenileme, cadde ve sokakları asfaltlama, kaldırımları düzenleme, ışıklandırma sağlama gibi birçok projeyi hayata geçiren Karakaş, aynı performansla 2024 yerel seçimlerine girmişti.

Ancak, bu kadar hizmete rağmen Karakaş, tekrar başkan seçilemedi. Yıldızeli seçmenleri, hizmet odaklı değil insan odaklı bir yaklaşımı tercih etti. Siyasetçiler, Mehmet Sabit Karakaş'ın sosyal ilişkilerdeki eksikliklerinin seçimi kaybetmesine neden olduğunu belirtiyorlar.

Yıldızeli'nin eski Belediye Başkanı Mehmet Sabit Karakaş'ın 2024 seçim sonuçlarını ve aldığı dersleri nasıl değerlendireceği ise kamuoyu tarafından merak ediliyor.