Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanlığı ve İç Anadolu Birliği iş birliğinde, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde, mazlum çocukların yaşadığı trajedilere dikkat çekmek için "Çocuklarımızın Sessiz Çığlığına Ses Olalım" adlı anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

Etkinlikte, Gazze, Arakan, Afganistan ve Doğu Türkistan gibi savaş ve yoksulluktan harap olmuş coğrafyalarda yaşayan masum çocukların dramatik hikayeleri ve sessiz çığlıkları ele alındı. Konuşmacılar ve katılımcılar, bu trajedilere karşı duyarsız kalmanın kabul edilemez olduğunu ve bu mazlum çocuklara ses vermenin acil bir gereklilik olduğunu vurguladılar.

İç Anadolu Birliği Başkanı İsmet Taş, yaptığı konuşmada Gazze'de yaşanan zulmü ve çocukların maruz kaldığı vahşeti şu sözlerle dile getirdi: "Gazzeli çocuk büyümüyor. Çocuklar kollarına isimlerini yazıyor. Nedeni sorulduğunda 'ben parça parça olduğumda benim kim olduğum bilinsin' diyor. Biz ne yaşıyoruz? Türkistan coğrafyasında yaşanan zulümleri görmüyorsak ve çocukların çığlığına ses olmayacaksak neye ses olacağız?"

AK PARTİDE BAYRAMLAŞMAYA YOĞUN İLGİ AK PARTİDE BAYRAMLAŞMAYA YOĞUN İLGİ

Taş, ayrıca açlıktan ölen çocukların dramını da dile getirerek, bu duruma duyarsız kalan batı medeniyetini sert bir şekilde eleştirdi.

Editör: İhlas Haber Ajansı