TV8 ekranlarının fenomen yarışma programı Survivor, 13 Haziran 2024 Perşembe günü İstanbul’da gerçekleştirdiği “Büyük Final” ile sona erdi. Survivor’ın bu seneki şampiyonu Ogeday oldu. Survivor’ın bitmesinin hemen ardından, izlenme rekorları kıran ve yine TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef, 2024 yılına ‘Merhaba’ dedi. MasterChef 2024 sezonu bomba gibi başladı ve milyonlarca insan Survivor biter bitmez, TV8 ekranlarından ayrılmadan MasterChef’i izlemeye başladı. 14 Haziran 2024 Cuma günü MasterChef’in ilk bölümü yayınlandı ve programın yeni dönem yarışmacılarının hayat hikayeleri, meslekleri ve yaşları merak konusu oldu.

Gelinim Mutfakta 24 Haziran Pazartesi Puan Durumu: Başak Zirvede! Çeyrek Altın Kimin? Gelinim Mutfakta 24 Haziran Pazartesi Puan Durumu: Başak Zirvede! Çeyrek Altın Kimin?

Arzu Coban Kimdir

MASTERCHEF 2024 ARZU KİMDİR?

Adıyaman'da doğup büyüyen Arzu, 20 yaşında olup, yaklaşık 8 aydır İstanbul'da yaşamaktadır. Stajıyla beraber sektörde deneyim kazanan Arzu, 12 yaşında yemek yapmaya başlamak zorunda kalmış. Arzu, yaşadığı zorlukları ve hayat hikayesini şu sözlerle ifade etti:

"12 yaşımdan beri evde yemekleri annemin rahatsızlığından dolayı ben yaparım. Annem bir kaza sonucunda 8 ay yoğun bakımda kaldı. Severek başladığım bir şey değildi, zorunda olduğum için başladım aslında. Sonradan sevdim. Bir kardeşim 7,5 aylık, diğeri 1,5 yıllık, ablam vardı ama ablamda annelik içgüdüsü diye bir şey yoktu. O da 14 yaşında falandı, o da çok küçüktü ama en azından benim gibi o da düşünebilirdi. Çünkü çok zor şeyler yaşadık biz."

Mastercheff 24 Haziran

'HORTUM HEPİMİZİ YUTTU'

"Annemin o kazasından sonra dedem ve nenem Van'da trafik kazasında hayatını kaybettiler. O zaman biz hayatımızdaki ilk defa yaylaya gitmiştik. Babama herkes yaylaya gidiyor, biz köyde kalıyoruz diye şikayet ederek gitmeye ikna etmiştik. O zaman okulumuz köyde olduğu için mecbur köydeydik. Ondan sonra yaylaya gidince hortum geldi. Hortum hepimizi yuttu. Küçük kardeşimi rüzgar götürmüş bir kayaya fırlatmış. Annem de çadırdaydı. Rüzgarın çadırı götürüp, anneme zarar verdiğini düşündük. Dışarıdan bir ses geliyordu, hava da biraz bozuktu ama hiç hortum görmediğimizden böyle bir şeyin olabileceğini tahmin edememiştik."

Arzu, yaşadığı tüm bu zorluklara rağmen, MasterChef'te hayallerinin peşinden gitmeye karar verdi. Tüm jüri üyeleri, Arzu’nun hüzünlü hikayesini büyük bir dikkatle dinledi ve etkilendi.

Mastercheff 23 Haziran

MasterChef Arzu’nun hayat hikayesi, yarışmaya olan tutkusunu ve azmini gözler önüne seriyor. Arzu, yemek yapmaya zorunda olduğu için başlamış ama sonradan bu işi severek yapmaya devam etmiş. Şimdi ise MasterChef’te başarısını kanıtlamak için mücadele ediyor. Arzu’nun sosyal medya hesapları ve MasterChef serüveni izleyiciler tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

MasterChef 2024 sezonunun yarışmacıları arasında yer alan Arzu’nun Instagram hesabı ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek için programı takip etmeye devam edin.

Editör: Editör 02