Kırıkkale'nin Ahılı köyünde başlayan bir mangal keyfi, beklenmedik bir felakete dönüştü. Bahçede yakılan mangalın alevlerinin anızlara sıçramasıyla başlayan yangın, kısa sürede 3 bin dönümlük bir alanı kül etti. Rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyen alevler, mühimmat depolarına kadar yaklaştı.

İtfaiye ekipleri, Kırıkkale, Yahşihan ve Bahşılı belediyelerinden gelen destekle yangına müdahale etti. Orman İşletme Müdürlüğü arazözleri ve Makine Kimya Endüstrisi (MKE) itfaiye araçları da yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Ekiplerin yoğun çabaları sayesinde yangın, yaklaşık 3 saat sonra kontrol altına alındı.

Kırıkkale Valiliği İl Özel İdaresi ekipleri, yangının yayılmasını önlemek için depolara ve ormanlık alana yakın arazilerdeki anızları temizledi. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ise depoların güvenliğini sağlamak için bölgede nöbet tutmaya başladı. Yangına neden olan kişi veya kişiler hakkında adli ve idari süreç başlatıldı.

Korkunç Kazada Otomobil takla atıp karşı şeride geçti: 2 ölü, 2 yaralı Korkunç Kazada Otomobil takla atıp karşı şeride geçti: 2 ölü, 2 yaralı

Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal, yangının büyük bir alana yayıldığını ve birçok ağacın zarar gördüğünü belirterek, itfaiye ekiplerine teşekkür etti. Ahılı köyü muhtarı Davut Doğan ise yangının ekinlerin biçilmiş olmasından dolayı daha büyük bir felakete yol açmadığını söyledi.

Kaynak: iha