Keçiören Belediyesi, madde bağımlılığıyla mücadelede farkındalık oluşturmak amacıyla önemli bir panel düzenledi. Panelde, oğlu 16 yıldır madde bağımlısı olan bir anne, Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan'dan yardım istedi. 'Güçlü Birey Güçlü Toplum, Bağımlılıkla Mücadele Hep Birlikte' konulu etkinliğe Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, Başkent Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal ve Çalıkuşu Derneği Başkanı Av. Tülay Bekar katıldı.

ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi'nden 2024'ün Parlayan Yıldızları Mezun Oldu ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi'nden 2024'ün Parlayan Yıldızları Mezun Oldu

Başkan Özarslan, panelde yaptığı konuşmada, "Keçiören’imiz ne yazık ki uyuşturucu madde kullanımı sıralamasında Ankara’nın birinci sırasında yer almaktadır. Bu durum bizleri derinden üzmektedir. Bu mücadelede rol model oluşturmak adına, özellikle Tülay Başkan'ın varlığına teşekkür ediyorum. Bu illetle mücadelede güçlü bireylerin güçlü toplumlar oluşturacağını unutmamalıyız." şeklinde konuştu.

Bağımlılıkla mücadelede toplumsal iş birliğinin önemine vurgu yapan Özarslan, "Bu mücadelede herkesin katkısı önemlidir. Muhtarlarımızdan, kanaat önderlerimizden, duyarlı vatandaşlarımızdan, akademisyenlerimizden ve sağlık çalışanlarımızdan destek bekliyoruz. Beraber, uyuşturucu illetini kökten söküp atabiliriz." ifadelerini kullandı.

Özarslan, "Yüce Türk milletinin damarlarındaki asil kana uyuşturucu illetinin karışmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu konuda kararlıyız ve her türlü desteği vereceğiz. Uzmanların önerilerini dikkate alarak, etkili bir şekilde mücadele edeceğiz." dedi.

Panelde bir madde bağımlısı vatandaşın annesi de oğlunun 16 senedir madde kullandığını belirterek Başkan Özarslan'dan yardım istedi. Göz yaşları içinde konuşan anne, oğlunun normal bir yaşam sürebilmesi için destek beklediğini dile getirdi.

Kaynak: iha