Süper lig takımlarından Hatayspor'da, orta sahada sergilediği performans ile dikkatleri üzerine çeken Fisayo Dele-Bashiru, satın alma opsiyonu   ile Lazio'ya kiralandı . Lazio, Hatayspor'dan Bashiru'yu transfer ettikten sonra rotasını Süper Lig'in bir başka yıldızı Rey Manaj'a çevirdi. 2023-2024 sezonunda Sivasspor ile başarılı bir sezon geçiren  ve Arnavutluk Milli Takımı'na kadar yükselen Manaj, transfer döneminin en gözde forvetlerinden biri haline geldi.

Sezon başında Manaj'a temaslarını kuran Lazio, Sivasspor yönetimi Euro 2024'teki performansının ardından tekliflerini değerlendireceğini ifade etmişti. Arnavut forvetin Avrupa'da kalma isteği nedeniyle Arabistan'dan gelen teklifler askıya alındı.

Lazio, Sivasspor yönetimi ile pazarlıklarını sıklaştırdı. Her ne kadar birçok takımdan gelen teklifler değerlendirilirken fiyat konusunda acele edilmese de, Manaj'ın Avrupa'da kalma istekleri ve Lazio'nun  ilgisi transfer’de bir adım önde olduğunu gösteriyor.

Lazio , Manaj ile son pürüzlerin giderilmesinden sonra Sivasspor yönetimiyle de anlaşılması halinde Arnavut gölcüyü renklerine bağlanması bekleniyor.

Sivasspor'un UEFA Başarısı Görmezden Gelindi: Taraftarların Tepkisi Büyüyor Sivasspor'un UEFA Başarısı Görmezden Gelindi: Taraftarların Tepkisi Büyüyor

Lazio'nun teklifi ve Sivasspor'un istekleri önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.655F7Cb0271A444Bb520Edc76815Eeb2

Muhabir: Adem Bulgaz