8 Nisan 2004 tarihinde Türk dizisinde muhteşem bir iz bırakan Kurtlar Vadisi'nin efsanevi karakteri Süleyman Çakır, Cerrahpaşalı Halit tarafından öldürülerek diziden ayrıldı. Dizideki ölüm sahnesinin ardından Süleyman Çakır'a sevgi ve saygı o kadar büyüktü ki, sevenleri tarafından gıyabında cenaze namazları kılınmış, mevlid okutulmuş ve gazetelere başsağlığı ilanları verilmişti.

Selçuklu'da "Temiz Mahalle Temiz Selçuklu" Adıyla Anlamlı Bir Çevre Temizliği Etkinliği Gerçekleşti Selçuklu'da "Temiz Mahalle Temiz Selçuklu" Adıyla Anlamlı Bir Çevre Temizliği Etkinliği Gerçekleşti

62500Fb02Af10713Ec2Ae34C
Türk dizi tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir şekilde sevilen ve benimsenen Süleyman Çakır, her sene 8 Nisan tarihinde sevenleri tarafından anılıyor. Bu sene ölümün 20. yıl dönümünde, Süleyman Çakır'ı anma törenleri ve sosyal medya paylaşımlarıyla sevenleri tarafından saygıyla anıldı.
Sosyal medya platformlarında #SüleymanÇakır etiketi trendi görüldü, sevenleri özlemlerini şu şekilde dile getirildi:
•    "Gıyabında cenaze namazları kılınan, mevlidi okutulan, gazetelere başsağlığı ilanları verilen, 20 yıl toplanmasına rağmen anılan; İstanbul'un sefiri, "Süleyman Çakır'ın, aramızdan ayrılmanın 20. sene-i devriyesinde kendisini sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz."
•    "Bugün Süleyman Çakır'ın vefatının 20. Senesi. Merak etmeyin, Süleyman Çakır içimizde yaşıyoruz."
•    "İstanbul'un tek ve son sefiri olan Süleyman Çakır'ın vefatının 20. Sene-i devriyesi"
•    "İyi bir eş, iyi bir baba, adaletli bir lider; mahalleden yavrucaklarla top koşturacak kadar da çocuk ruhu, futbol tutkunu bir ağabeydi. Tam 20 yıl önce bugün. Özlüyoruz..."
Dizide Süleyman Çakır karakterine hayat veren usta oyuncu Oktay Kaynarca da, sevenlerine sessiz kalmayarak duygusal bir videolu mesaj ile Süleyman Çakır'ı andı. Sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda, "Rahmetlinin 20. Sene-i devriyesinde Allah'tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin, güzel adamdı." ifadelerine yer verdi.
Süleyman Çakır, sadece bir dizi karakterinin ötesinde, sevilen sayılan bir ağabey olmayı başardığı ve 20 sene geçmesine rağmen hala aynı hayranlıkla sevilmeye devam ediyor.