Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hakan Demirgil, Kurban Bayramı tatili nedeniyle yola çıkacak vatandaşları trafik kazalarına karşı uyararak, araç bakımlarının yaptırılması ve trafik kurallarına uyulması gerektiğini vurguladı.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener'den 2023-2024 Eğitim Yılı Değerlendirmesi Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener'den 2023-2024 Eğitim Yılı Değerlendirmesi

Demirgil, yaptığı açıklamada:
•    Yolculuk öncesi araçlarda yağ, su, fren, lastik, aydınlatma ve silecek gibi temel kontrollerin yaptırılması gerektiğini ve eksiklerin giderildikten sonra yola çıkılması gerektiğini belirtti.
•    Sürücülerin yorgun ve uykusuzken araç kullanmaması, yasal hız limitine uyması ve yolculuk esnasında mola vererek dinlenmesi gerektiğini ifade etti.
•    Olası lastik patlamalarına karşı yedek lastik, ilk yardım seti, bijon anahtarı, reflektör ve çekme halatı bulundurulmasını tavsiye etti.

Geçmiş yıllarda yaşanan kazalardan ders alınması gerektiğine dikkat çeken Demirgil: "Güvenli bir yolculuk için gerekli önlemleri alarak, kazaların önüne geçebiliriz. Bayramın neşesini kazalarla gölgelemeyelim." dedi.

Demirgil ayrıca Kurban Bayramı'nın önemini de vurgulayarak:
•    "Birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinin sergilendiği, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının tazelendiği özel günlerden biri olan Kurban Bayramı'nı kutluyorum." dedi.
•    "Bayram, sevgiyi ve mutluluğu paylaşmaktır. Bu duygularla halkımızın ve esnaf ve sanatkarlarımızın Kurban Bayramı'nı kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Muhabir: BÜLTEN