16-19 Haziran tarihleri arasında idrak edeceğimiz Kurban Bayramı'nda kabristan ziyaretleri de artacak.

Arefe günü ve bayramlarda vefat eden yakınlarını anmak isteyen vatandaşlar, yoğunluk yaşanması beklenen kabristanlara akın edecek. Yetkililer, bu yoğunluğa bağlı trafik ve çevre kirliliğine karşı uyarılarda bulundu.

AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu'dan 15 Temmuz Mesajı: "Milletin Zaferi Kutlu Olsun" AK Parti Sivas Milletvekili Hakan Aksu'dan 15 Temmuz Mesajı: "Milletin Zaferi Kutlu Olsun"

Kabristanlarda Yoğunluk Bekleniyor

Her yıl olduğu gibi bu sene de Kurban Bayramı'nda kabristanlarda yoğunluk yaşanması öngörülüyor. Arefe günü ve bayram boyunca mezarlıklara ziyarete gelen vatandaşların sayısının artması, trafikte ve mezarlıkların çevresinde yoğunluğa neden olabilir.

Yetkililerden Uyarılar

Yoğunluğun beraberinde getirebileceği çöp atımı ve çevre kirliliği riskine karşı yetkililer vatandaşları uyarıyor. Mezarlık ziyaretleri sonrası oluşan çöplerin ayrıştırılması ve belirlenen noktalara atılması konusunda hassasiyet gösterilmesi isteniyor.

Çevreye Saygılı Olalım

Memleket Sivas Gazetesi olarak, bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı çevreye ve mezarlıklara saygılı olmaya davet ediyoruz. Kabristan ziyaretlerimiz sırasında oluşan çöpleri yere atmayalım, ayrıştırılmış şekilde yetkili noktalara atalım. Unutmayalım ki, mezarlıklar sadece yakınlarımızı andığımız kutsal mekanlar değil, aynı zamanda ortak kullanım alanlarımızdır.

Yakınlarımızı Kaybedenlere Başsağlığı

Bu duygusal bayramda yakınlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha başsağlığı diler, Kurban Bayramlarını en içten dileklerimizle kutlarız.

Muhabir: Ahmet Can Aydın