Çankırı'da Kurban Bayramı Telaşı: 91 Acemi Kasap Hastanelik Oldu Çankırı'da Kurban Bayramı Telaşı: 91 Acemi Kasap Hastanelik Oldu

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte sarma yaprağına olan ilgi de artıyor. Hal esnaflarından Hayrettin Bozdağ, yaprak fiyatları ve kalitesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.


Tokat Yaprağı Bu Sene MuhteşemF6201051 5552 4024 A6B8 52F843063A13
Bozdağ, Tokat yaprağının bu sene Mayıs ayında çıkmaya başladığını ve şu an Tokat Erbaa'dan geldiğini belirtti. Yaprakların harika bir kalitede olduğunu ve mükemmel bir iklimde, mükemmel bir yaprak sirkülasyonu olduğunu vurguladı.


Fiyatlar Güneş, Yağmur ve Hastalıklara Bağlı
Bozdağ, güneş bol olur, yağmur yağmaz ve bağlara hastalık gelmezse yaprak fiyatlarının 200 TL civarında olacağını öngörüyor.


Mahalle Aralarında Satılan Yapraklara Dikkat!
Bazı mahalle aralarında 70 TL'ye satılan yaprakların Tokat yaprağı olmadığını, Manisa yaprağı olduğunu ve bu durumun insanları kandırma olduğunu savunuyor Bozdağ. Tokat yaprağının 150-200 TL'den aşağı satılmasının mümkün olmadığını ve bu tür satış yapanların kayıt dışı olduğunu belirtiyor. Bu konunun Sivas Belediyesi tarafından kabul edildiğini ve kayıt dışı satışların önüne geçilmesi için çalışmalar yapıldığını da ekliyor.


Tokat Yaprağının Tanıtımı Önemli
Bozdağ, Tokat yaprağının tanıtımının yapılması gerektiğini ve bu konuda belediye, esnaflar ve tüccarların birlikte çalışması gerektiğini söylüyor. Manisa yaprağının da iyi bir yaprak olmadığını ve müşterilerin Tokat yaprağından memnun kalacağını düşünüyor.


Bozdağ son sözlerinde ise : “Daha kaliteli ve Tokat yaprağı olduğundan emin olmak için hal esnaflarından alışveriş yapılmalıdır. ”dedi.B878E647 F498 46A3 990D 579Cbe185B91

Editör: Memleket Sivas Gazetesi