Talas Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı için tüm hazırlıklarını tamamladı. Kurban satış ve kesim yerlerini titizlikle hazırlayan belediye, kura çekimiyle satış yerlerini hak sahiplerine teslim etti.

Kura Çekimi ile Sahipler Belirlendi

Reşadiye Mahallesi'nde kurulan kurban satış alanında gerçekleştirilen kura çekimiyle 87 hayvan yetiştiricisi için 58 küçükbaş ve 29 büyükbaş hayvan satış yeri belirlendi. Kurban satıcıları da bu modern ve donanımlı pazardan oldukça memnun kaldı.

Sivas'ta Zabıta, Kurban Bayramında Kaçak Kıyma Çekimine Engel Oldu! Sivas'ta Zabıta, Kurban Bayramında Kaçak Kıyma Çekimine Engel Oldu!

Satıcılar Pazar Yerinden Memnun

Çömlekçi Mahallesi'nden hayvan üreticisi Adem Köse, pazar yerinin çok güzel olduğunu ve bundan daha iyi bir hizmet ve yer olamayacağını belirterek Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'a teşekkürlerini iletti. Örencik Mahallesi'nden Galip Köşker de pazar yeri ve yapılan hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Yalçın'a şükranlarını sundu.

Talas Belediyesi'nden Vatandaşlara Duyuru

Talas Belediyesi, Kurban Bayramı'nda vatandaşların hijyenik ve güvenli bir şekilde kurbanlarını alabilmeleri için gerekli tüm önlemleri aldıklarını ve vatandaşları modern kurban satış ve kesim yerlerini kullanmaya davet ettiklerini bildirdi.

Kaynak: iha