Pursaklar'da Atık İlaçlar Çevreye Zarar Vermeden Bertaraf Ediliyor Pursaklar'da Atık İlaçlar Çevreye Zarar Vermeden Bertaraf Ediliyor

Konya Valisi Vahdettin Özkan ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kuraklığa karşı ellerini semaya açarak dua eden Konyalıların yanında oldular. Musalla Mezarlığı'nda bulunan tarihi Namazgah'ta Cuma Namazı'nın ardından gerçekleştirilen yağmur duasına yüzlerce kişi katıldı.

Yoğun katılımın olduğu duada Konya İl Müftüsü Ali Öge tarafından dualar okundu. Ellerini semaya açan Konyalılar, kuraklığın sona ermesi ve yağmur yağması için dua ettiler. Vali Özkan ve Başkan Altay da dua edenlerin arasında yer alarak Konyalıların bu zor süreçte birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Yağmur bereketine çok ihtiyacımız var, Allah dualarımızı kabul etsin” ifadelerini kullandı.

Yağmur duasına katılan vatandaşlar da kuraklığın sona ermesi için dua ettiklerini ve yetkililerden bu konuda gerekli adımların atılmasını beklediklerini dile getirdiler.