Konya'da dehşet verici bir cinayet gerçekleşti. Mevlüt T. isimli şahıs, daha önce inşaat için borç aldığı arkadaşı Hasan A.'yı evinde av tüfeğiyle vurarak yaraladıktan sonra, mimar Necati Şadi Kılıç'ı da ofisinde aynı tüfekle öldürdü.

Olay şöyle gelişti:

  • Mevlüt T., kız arkadaşı İ.E. ile iş kurmak için kredi çekmiş ve Hasan A. ile tanışmıştı.
  • Bir arsa satın alarak inşaata başlamışlardı ve Mevlüt T. mimarlık ücretlerini de ödemişti.
  • Ancak inşaat ilerlemiyordu ve Mevlüt T., İ.E.'nin Hasan A. ile Antalya'ya tatile gittiğini öğrendi.
  • Öfkeli olan Mevlüt T., Hasan A.'yı evinde av tüfeğiyle vurduktan sonra, mimar Necati Şadi Kılıç'ın ofisine giderek onu da aynı tüfekle öldürdü.

Polis, zanlıyı Şehirlerarası Otobüs Terminali yakınlarında yakaladı. Mevlüt T., ifadesinde borç ve kıskançlık nedeniyle cinayetleri işlediğini itiraf etti. Kız arkadaşı İ.E.'yi de vuracağını düşünen polis, onu da koruma altına aldı.

Milli Sporcu Buket Kaya'nın Ölümüne Neden Olan Kazada Otomobil Sürücüsünün Yargılanması Devam Ediyor Milli Sporcu Buket Kaya'nın Ölümüne Neden Olan Kazada Otomobil Sürücüsünün Yargılanması Devam Ediyor

Zanlı Mevlüt T., emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Gazetecilerin "Pişman mısın?" sorusuna ise "Sırası gelen gider, kimse dolandırıcılık yapmayacak" şeklinde cevap verdi.