Denetimler kapsamında ayrıca 102 araç otoparka çekildi.

Konya'da, özellikle Meram ilçesi Sahibiata Mahallesi, Konya Lisesi bölgesi, Muzaffer Hamit Sokak ve Hayat Sokak gibi yoğun kullanılan bölgelerde hatalı park ihlallerine yönelik gerçekleştirilen denetimlerde, 466 araç sahibine park ihlali nedeniyle idari işlem yapıldı. Ayrıca, trafikteki düzeni bozan ve kullanımı zorlaştıran araçlar arasında yer alan 102 araç, otoparka çekilerek vatandaşların güvenli ve düzenli trafiğe devam etmeleri sağlandı.

Hilmi Bilgin: Çocuklarımızı kitapla buluşturmak, bizim için yapmış olduğumuz en önemli hizmetlerden birisi. Hilmi Bilgin: Çocuklarımızı kitapla buluşturmak, bizim için yapmış olduğumuz en önemli hizmetlerden birisi.

Konya Emniyet Müdürlüğü, trafikte huzur ve güvenliğin sağlanması adına yaptığı denetimlerde, hatalı park etme ihlallerini önlemek amacıyla Konya Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yaparak trafik yasağının bulunduğu alanlara dubalama çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda alınan tedbirlerle birlikte, trafik düzeninin korunması ve sürücülerin kurallara uyması hedefleniyor.