Konya'nın Meram ilçesinde iki katlı kerpiç bir evde, alt kattaki kiracıların döktüğü böcek ilacı, üst kattaki aileden 5 kişiyi zehirledi. 7 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti.

Olay, merkez Meram ilçesi Uluırmak Mahallesi'nde bulunan 2 katlı kerpiç bir evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kerpiç evin birinci katında kiracı olarak oturanlar evdeki böcekleri öldürmek için geçtiğimiz pazartesi günü daireyi ilaçladıktan sonra pencere ve kapıyı bantlayarak evden ayrıldı. Böcek ilacının kokusunun ikinci katta N.D.'nin oturduğu daireye sızmasının ardından evde bulunan N.D.'nin kızı ve torunları kokudan etkilendi.

Konya'da böcek ilacı faciası

Bugün sabah saatlerinde rahatsızlanan N.D.'nin kızı A.T. (40), çocukları F.T. (18) ve Y.T. (15) ile yeğenleri S.G.B. (21) ve M.B. (17) mide bulantısı şikayetiyle hastaneye giderken, anneanne N.D. ile 7 yaşındaki Ahmet Enes Temel evde kaldı. Bir süre sonra anneanne N.D., torunu Ahmet Enes Temel'in hareketsiz olduğunu fark etmesi üzerine durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi.

Adrese sevk edilen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Ahmet Enes Temel, Konya Numune Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 7 yaşındaki çocuk kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kayseri'de Su Hidroforuna Saklanmış Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi! Kayseri'de Su Hidroforuna Saklanmış Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi!

Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, böcek ilacının birinci kattaki kiracıların döktüğü kanalizasyona sızdığını ve bunun sonucunda ikinci kattaki ailenin zehirlendiğini belirledi. Polis ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Öte yandan, N.D.'nin kızı A.T. ve torunlarının sömestr tatili dolayısıyla anneanne N.D.'nin yanında kaldıkları öğrenildi.

Bu olay, böcek ilacı kullanımında dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. Böcek ilacı kullanırken mutlaka havalandırmaya dikkat edilmeli ve ilaçlamanın ardından evden çıkılmalıdır.

Olay, Konya'da büyük üzüntüye neden oldu.