Ilgaz'ın bereketi filizlendi: Sarıkılçık pirinci tarlaları suyla buluştu! Ilgaz'ın bereketi filizlendi: Sarıkılçık pirinci tarlaları suyla buluştu!

Konya Şeker, 2024-2025 kampanya döneminde pancar üreticisi ortaklarına toplamda 293 milyon lira nakdi ödeme yapacağını duyurdu. Bu kapsamda ilk avans olan çapa avansı, 17 Mayıs Cuma günü saat 17.00'dan sonra çiftçilerin hesaplarına yatırılacak.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, yaptığı açıklamada, mevsimsel ve iklimsel geçişlerden kaynaklı dolu ve sel gibi afetler nedeniyle ürün hasarlarının yaşandığını belirtti. Buna rağmen çiftçilerin üretmeye devam ettiğini ve zarar gören tarlalarını yeniden hazırlayarak tohumla buluşturduğunu vurgulayan Erkoyuncu, Konya Şeker olarak üreticilere her koşulda destek olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Erkoyuncu, "Çiftçilerimizle sıkı bir bağımız var. Her zaman yanlarında olduğumuzu ve taleplerine elimizden geldiğince yardımcı olacağımızı bilmelerini istiyoruz. 2024-2025 kampanya döneminde pancar üreticisi ortaklarımıza toplamda 293 milyon lira nakdi ödeme yapacağız. İlk avans olan çapa avansı yarın saat 17.00'dan sonra hesaplara yatacak. İlerleyen süreçte de sulama ve söküm avanslarımızı dağıtacağız. Çiftçimizin ücretini alın teri kurumadan önce ödeme gayesi ile hareket ediyor ve onları doğabilecek tüm mağduriyetlerden uzak tutmaya çalışıyoruz. Verimli bir yıl temenni ediyorum. Çiftçimiz ürettikçe ülkemiz büyümeye ve kalkınmaya devam ederken Anadolu'nun bağrından doğan ve bugün her alanda başarısını kanıtlayan Torku'muz da gücünü kanıtlamaya devam edecek" dedi.