Kocasinan’da kişi başına düşen yeşil alan miktarı 15,65 metrekareye ulaştı!

Dünya standartlarına göre kişi başına düşen yeşil alan miktarı 9 metrekare iken, Kocasinan Belediyesi an itibari ile 15,65 metrekareye ulaştığını bildirdi. Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, bu yılda kişi başına düşen yeşil alan miktarını 18 metrekareye çıkartacağını belirtti.

Sivas'ta Polis Teşkilatı'nın 177. Kuruluş Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı! Sivas'ta Polis Teşkilatı'nın 177. Kuruluş Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı!

‘Yeni bir yemyeşil Kocasinan’ inşa ettiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Kocasinan için çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz. Mahallelerimizin arasında irili ufaklı her türlü park alanlarımızı yeniledik ve Kocasinan’ın dört bir yanında parklar yapıyoruz. Yaptığımız parklarla Kocasinan’ı yeşile bürünmüş bir ilçe haline getiriyoruz. Özellikle daha fazla park ve yeşil alanlar oluşturarak, ilçeyi yeşil alan oranıyla dünya normlarının iki katına çıkarttık. Daha yeşil Kocasinan kapsamında yaptığımız çalışmalarla ilçemizdeki park sayısını 524’e yükselttik. Bu kapsamda ilçemize toplam 2 Milyon 614 bin 761 metrekare yeşil alanı Kayserili vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Büyükşehir Belediyesi’nin Kocasinan sınırları içerisindeki 55 adet büyük park ve 3 Milyon 785 bin 200 metrekare yeşil alan ile toplam Kocasinan’ımızda 6 Milyon 399 bin 961 metrekare yeşil alan olmaktadır. Bilindiği üzere Dünya standartlarına göre kişi başına düşen yeşil alan miktarı 9 metrekare iken, yaptığımız hizmetlerle Kocasinan’da kişi başına düşen bu miktar 15,65 metrekareye ulaşmıştır. Dünya standartlarının üzerine çıkmamıza rağmen bunu kendimiz için yeterli görmeyerek, daha yeşil bir Kocasinan için gayretimizi devam ettiriyoruz. Bu yıl ise kişi başına düşen bu miktarı 18 metrekareye çıkartarak, yeni bir rekor elde edeceğiz. Bütün gayretimiz, çabamız, bölge sakinlerine daha mutlu olacakları bir ortam hazırlamak içindir. Şimdiden parklarımız, Kocasinan’a ve Kayseri’ye hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

“Yapılan her bir çalışma daha güzel bir Kocasinan içindir” diyen Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın daha da güzelleşmesi için yeni parklar yapmaya devam edeceklerini ifade etti.