Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Kocasinan Teknoloji Festivali (KOCAFEST), bu sene 235 takımın 12 farklı kategoride yarışacağı heyecanla beklenen bir etkinliğe dönüşüyor.

E-Mühür Nedir? Ne İşe Yarar? E-Mühür ile Kamu İşlemlerinde Neler Değişecek? E-Mühür Nedir? Ne İşe Yarar? E-Mühür ile Kamu İşlemlerinde Neler Değişecek?

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, festivalin açılışında yaptığı konuşmada, Kocasinan'da sıra dışı belediyecilik anlayışıyla çalışmalar yürüttüklerini ve KOCAFEST'in de bu anlayışın önemli bir örneği olduğunu vurguladı.

Çolakbayrakdar, "Hedefimiz Kocasinan'da yaşamanın bir ayrıcalık olması. Bu amaçla gece gündüz çalışıyoruz. Üçüncüsünü düzenlediğimiz KOCAFEST ile Türkiye'nin yerli ve milli teknolojisini üretecek bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Kayseri'ye yakışır projeler üretiyoruz. Eğitime büyük önem veriyoruz. Öğretmenlerimizle birlikte yeni nesli şekillendirmeye devam ediyoruz. Eğitimde fırsat eşitliği için Kocasinan'ın her yerindeyiz. Ayağı yere basan, toplumsal fayda sağlayan ve çocuklarımıza fayda üreten projelerin arkasındayız." dedi.

KOCAFEST, 23 Mayıs Perşembe günü saat 11:00'de Kayseri Dünya Ticaret Merkezi Fuar Alanı'nda başlayacak. Başkan Çolakbayrakdar tüm Kayserilileri festivale davet ederek, "Anadolu'nun ortasında 'Dijital bir Fidan' diktik. Bu fidanı akıl, bilgi ve gayretle büyütmenin çabası içerisindeyiz." şeklinde konuştu.

Festivalde Neler Olacak?

  • 12 farklı kategoride ortaokul ve lise öğrencilerinin hazırladığı projeler yarışacak.

  • Kodlama, robotik, yapay zeka, oyun geliştirme gibi alanlarda yarışmalar düzenlenecek.

  • Sergiler, atölyeler ve konferanslar da festival kapsamında yer alacak.

Kaynak: iha