18 Ocak 2024 Cuma günü tüm Türkiye’de okulların yarı yıl tatiline girmesiyle beraber aileler çocuklarıyla vakit geçirebilecekleri ve kış tatili yapabilecekleri tatil bölgelerini araştırmaya başladı.

Sivas'ta İlk Uluslararası Film Festivali Başlıyor! Sivas'ta İlk Uluslararası Film Festivali Başlıyor!

Son yıllarda Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi ile kış tatilinde adını üst sıralara yazdıran Sivas, bu kış sezonunda da başta kaplıcaları olmak üzere bungalov evleri ve tarihi mekanlarıyla kış turizminde hatırı sayılır bir yol kat etmeye başladı.

Kış tatili yapmak isteyen vatandaşlar, uygun fiyatları ve doğal güzellikleriyle Sivas’ı ilk tercihleri arasında gösteriyor.

Sivas Valiliği Turizme Büyük Önem Veriyor

Sivas Valiliği tarafından 2020 yılında başlatılan ‘Sivas’ı Keşfet’ projesi kapsamında Sivas Valiliği, Sivas’ın tanıtımını yapmaya devam ediyor.

‘Sivas’ı Keşfet’ projesiyle Sivas’ın ilçelerinde bulunan doğal güzellikleri ve merkezde bulunan tarihi yapılarını yerli ve yabancı turistlere aktaran Sivas Valiliği, projeyi her geçen yıl daha da kapsamlı hale getiriyor.

Fiyatlar Uygun

Türkiye’nin kış turizminde en önemli noktalarda bulunan Bursa Uludağ Kayak Merkezi ile Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’ndeki fiyatlara isyan eden vatandaşlar hem doğal güzelliklere şahit olmak hem de uygun fiyatlarla kaliteli zaman geçirmek amacıyla Sivas’ı tercih etmeye başladı.

Özellikle Çamlıca Termal ’de bulunan bungalov evlerde kalmak isteyen vatandaşlar 2 kişilik odalar için geceliği 4 bin lira ödeme yapıyor.

İstedikleri her türlü hizmeti alabilen vatandaşlar, fiyatları görünce hizmetin kalitesine de şaşırdığını dile getiriyor.

1-2 Sene Sonra Turizmin Başkenti Olacak

Sivas’ı görmeye gelen yerli ve yabancı turistler, Sivas’ın tanıtımı konusunda daha fazla mesai harcanırsa Sivas’ın 1-2 sene sonra turizmin başkenti olacağını ifade ediyor.

Sivas’a tatil yapmaya gelen yerli ve yabancı turistler; “Sivas, doğal güzelliklerin yanı sıra uygun fiyatlarıyla oldukça güzel bir yer. Aile ile tatil yapılabilecek en güzel alanlardan biri Sivas. İlerleyen dönemlerde Sivas’ın reklamı daha fazla yapılırsa Sivas turizmde hak ettiği noktaya gelecektir.” ifadelerini kullandı.