Sivas’ta kış aylarında vatandaşlar, özellikle ısınmak için hamama gitmeyi tercih ettiklerini ifade ediyor. Hafta içi 17:30’a, hafta sonu ise 22:00’a kadar hizmet veren kadınlar hamamında saatlerin değiştirilmesi gerektiğini dile getiren vatandaşlar, çalışanların hafta sonu hamama gitmek zorunda kaldığını söylüyor.

SİVAS 27 ŞUBAT VEFAT EDENLER SİVAS 27 ŞUBAT VEFAT EDENLER

Özellikle Tarihi Kurşunlu Hamamı’nda yaşanan yoğunluk vatandaşları isyan ettiriyor. Belli gün ve saatlerde hizmet veren Tarihi Kurşunlu Hamamı’nda saatlerin değiştirilmesi gerektiğini belirten vatandaşlar; “Sivas’ta kış günlerinde hamama gitmek oldukça keyifli. Ancak hamamlar o kadar kalabalık ve yoğun ki neredeyse yıkanacak yer bulamıyoruz. Sivas’ta bulunan birçok hamamda, kadınlar hamamı saat 17:30’a kadar hizmet veriyor. Haliyle çalışan insanlar, hafta içi hamama gidemediği için hafta sonu gidiyor. Hafta sonu da 22:00’a kadar hizmet veren hamamlar ağzına kadar dolup taşıyor. Saat konusunda düzenleme yapılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan vatandaşlar, fiyat tarifelerinin sürekli artmasına rağmen yıkanmak için yer bulamadıklarını da şikayetleri arasında gösteriyor.