Nesli Tehlike Altında Olan Arap Tavşanı Görüntülendi! Nesli Tehlike Altında Olan Arap Tavşanı Görüntülendi!

Kırşehir Ziraat Odası Başkanlığı, önemsiz gibi görünen davranışlar nedeniyle çıkan yangınlarda 200 dönüm arazinin zarar gördüğünü açıkladı. Sıcak havalara karşı uyarıda bulunan Başkan Mevlüt Toprak, özellikle piknikçilere cam şişe ve sigara izmaritleri konusunda dikkatli olma çağrısı yaptı.

Hasat sezonunun başladığı ve havaların mevsim normallerinin üzerinde sıcak seyrettiği bir dönemde Kırşehir'de yangınlar artıyor. Kırşehir Ziraat Odası Başkanı Mevlüt Toprak, bu yangınların çoğunun önemsiz gibi görünen davranışlardan kaynaklandığını vurguladı.

Toprak, özellikle piknikçilerin cam şişeler ve sigara izmaritleri konusunda dikkatli olması gerektiğini belirterek, "Ulupınar köyünde 40 dekarda, Karakurt köyünde 150 dönümde ve Özbağ beldesinde ise iki kez yangın çıktı. Ekili alanlar zarar gördü. Ateş sadece düştüğü yeri yakmıyor. İl genelinde 200 dönüm civarında ekili alan zarar gördü." dedi.

Yangınların çiftçilerin emeklerini zayi ettiğini aktaran Toprak, "Tarım Orman ve İl Müdürlüğü’yle koordineli çalışarak çiftçiyi mağdur etmemeye çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Diyarbakır ve Mardin'e de Başsağlığı:

Toprak, Diyarbakır ve Mardin'de meydana gelen yangınlarda yaralananlara da şifa dileyerek, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi.

Yetkililerden Uyarı:

Kırşehir Ziraat Odası Başkanlığı'nın uyarısı doğrultusunda, sıcak havalarda piknik yaparken cam şişe ve sigara izmaritleri konusunda dikkatli olunması, ateşlerin söndürülmeden asla terk edilmemesi ve yangın ihbar edilmesi önem taşıyor.

Kaynak: iha