KOCAFEST: Teknolojinin Kalbi Kayseri'de Atacak KOCAFEST: Teknolojinin Kalbi Kayseri'de Atacak

Kırşehir'de, Belediye tarafından 51 servis aracına ait S plakanın iptal edilmesi, esnaf arasında büyük mağduriyete yol açtı. Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Mehmet Tekin, yaşanan duruma tepki göstererek, esnafa önceden herhangi bir tebligat yapılmadığını ve mağduriyetlerin giderilmesi için acil çözüm talep etti.

Mağduriyet Büyüyor: 51 Esnaf Plakasız Kalıyor

Kırşehir'de toplam 213 S plakalı servis aracı bulunurken, Belediye Meclisi kararıyla 51 plakanın iptal edilmesi esnafı adeta şoke etti. Oda Başkanı Tekin, bu durumun kabul edilemez olduğunu ve mağduriyet yaşayan 51 esnafın yetkililerden acil çözüm beklediğini ifade etti.

Seçim Sözü Hatırlatıldı: Kura Çekimiyle Sorun Çözülecekti

Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu'nun, seçimlerden sonra sandık kurarak kura yöntemi ile sorunun çözüleceğine dair söz verdiğini hatırlatan Tekin, seçimlerin hemen ardından plakaların iptal edilmesine tepki gösterdi.

Esnaf Zor Durumda: Sezon Ortasında İş Bulmak Zorlaştı

Tekin, plakaların iptalinin eğitim-öğretim yılı başlamadan önce yapılması gerektiğini ve şu an sezonun tam ortasında olunduğundan esnafın yeni plaka alsa dahi iş bulmakta zorlanacağını belirtti. Ayrıca, S plakalar ile ilgili mahkeme kararlarının da olduğunu ve bu durumun göz ardı edilemeyeceğini vurguladı.

Oda Başkanı Çözüm Bekliyor:

Yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için yetkililerden acil çözüm bekleyen Tekin, konunun tekrar ele alınarak mağduriyet yaşayan esnafın haklarının korunmasını talep etti.