Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri, ABD'de başlayan ve tüm dünyaya yayılan Gazze'deki katliama karşı protesto eylemlerine desteklerini göstermek için bir araya geldi.

"Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğrencileri ABD'deki Öğrencilerin Yanında" başlıklı basın açıklaması, Üniversite Toplumsal Katkı Koordinatörlüğü organizasyonunda Merkez Yerleşkesi Yabancı Diller Yüksekokulu Binası önünde gerçekleşti. Akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılımıyla yapılan basın açıklamasında şu mesajlar verildi:

Duckens Nazon Konyaspor Maçındaki Kırmızı Kartı İçin Özür Diledi! Duckens Nazon Konyaspor Maçındaki Kırmızı Kartı İçin Özür Diledi!
  • Gazze'deki Soykırıma Karşı Tepki: 7 Ekim'den beri devam eden ve insanlık tarihinin en kanlı soykırımı olarak nitelendirilen Gazze saldırılarında 15 binden fazla çocuğun ve 10 binden fazla kadının öldürüldüğü, hastanelerin hedef alındığı ve yeni doğmuş bebeklerin vahşice katledildiği vurgulandı. Bu insanlık dışı olaylara karşı yeryüzündeki her bir bireyin insanlık onurunun sesi olarak tepki vermesi gerektiği belirtildi.
  • "Kampüs İntifadası"na Destek: ABD'de başlayan ve "Kampüs İntifadası" olarak ifade edilen eylemlerin tüm dünyaya yayılarak küresel bir tepki haline dönüşmesine dikkat çekildi. Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri de bu onurlu tepkiye desteklerini ilan ettiler.

Basın açıklamasında ayrıca:

  • Gazze'ye uygulanan ablukanın kaldırılması ve Filistin halkının acil yardım alması gerektiği dile getirildi.

  • Uluslararası toplumun Gazze'de yaşanan soykırıma karşı sessiz kalmaması ve sorumluların cezalandırılması için harekete geçmesi çağrısı yapıldı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri, Gazze'ye yönelik saldırılara karşı seslerini yükseltmeye ve bu insanlık dışı olaylara son verilmesi için mücadele etmeye devam edeceklerini bildirdiler. (iha)