Kırıkkale Valiliği'nde görev alan müdür ve memurların oluşturduğu 25 kişilik koro, KALEFEST etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda Türk Sanat Müziği ve nostalji şarkıları seslendirdi.

Sevgi Evleri Çocuklarının Sanat Eserleri Sergilendi Sevgi Evleri Çocuklarının Sanat Eserleri Sergilendi

Usta Sesleri Aratmadılar

Şef Şeref Can Gizlenci yönetimindeki koro, profesyonel bir performans sergileyerek izleyicileri mest etti. Koro üyeleri arasında yer alan Orman İşletme Müdürü Atilla Yılmaz da "Gel gönlümü yerden yere vurma güzel ne olursun" eserini seslendirerek büyük beğeni topladı.

Vali Makas: "Devlet Milleti İçin Vardır"

Vali Mehmet Makas, konser öncesinde yaptığı konuşmada birlik ve beraberliği pekiştirmek, Kırıkkale'nin tanıtımını yapmak ve vatandaşları mutlu etmek için bu tür festivaller düzenlediklerini belirtti. Makas, "Devlet geleneğimizin kökünde 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' var. Bu ne demek? Devlet milleti için vardır. Dolayısıyla bizler sizlerin emrinizdeyiz. Daha güzel festivallere sizlerle beraber yapacağız" dedi.

Milletvekili Kaplan: "Kültürümüze ve Turizmimize Katkı"

AK Parti Milletvekili Mustafa Kaplan ise iş adamlarının desteğiyle kamu kaynağı kullanılmadan Kırıkkale'nin tarihini, kültürünü ve turizmini tanıtmak için güzel bir organizasyon yapıldığını söyledi.

Vali Yardımcısı Erkıran Sahnede

Vali Yardımcısı Mustafa Erkıran da eşi Neslihan Erkıran ile birlikte sahneye çıkarak "Yıldızların altında" şarkısını seslendirdi. Erkıran çifti, kanun ve ut çalarak da izleyicileri büyüledi.

Kaynak: iha