Kırıkkale'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde farklı iki tablo yaşandı. Sivil toplum programlarına bağlı üyelerin kutlama faaliyetlerini düzenlerken, bazı çalışanlar ise ekmek parası için işin başında çalışmak zorunda kaldı.

Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun'dan Anneler Günü Mesajı: "Annelerimiz Cennetin Kapısıdır!" Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun'dan Anneler Günü Mesajı: "Annelerimiz Cennetin Kapısıdır!"

Sevgi Yolu üzerinde 40 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan Bülent Kızgın , "Onlar işçi bayramını kutluyor bizlerde ekmek parası kazanıyor. Çocuklara ekmek götürmek için bizler mücadele etmeye çalışıyoruz" diyerek işçilerden çalışmalarını ifade etti.

Caddelerde simit satarak geçimini sağlayan Nail Üstüner ise ""İhtiyaçlar bitmiyor, eksiklikler bitmiyor. Burada kazandığım 100 lira 200 lira bir şey yapmıyor" diyerek ekonomik sıkıntılarını dile getirdi.

Kutlama alanında simit arabasıyla satış yapmaya çalışan çalışan Mehmet Güllü de ekmek parası için çalıştığını belirterek şunları söyledi: "Bizim burada işçi bayramımız yok. Biz her gün çalışıyoruz. Bizim bayramımız yok. Bizim bayramımız bozuldu para kazanmak."