Kırıkkale Lisesi 1971 yılı mezunlarından Asuman Balak ve Şahin Değ, yarım asırlık aradan sonra Ankara'da Kuğulu Park'ta buluşarak eski günleri yad ettiler. Sosyal medya sayesinde bir araya gelen iki sıra arkadaşı, 50 yılın getirdiği değişime rağmen birbirlerini pembe ve puantiyeli kıyafetler giyerek tanıdılar.

Bayram tatilini fırsat bilen Asuman Balak, Marmaris'ten Ankara'ya gelerek hem ailesini hem de 50 yıl önce sıra arkadaşı olan Değ'i görmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Balak, "50 yıl sonra buluşmak, görüşmek, eşlerimizi, çocuklarımızı, torunlarımızı anlatmak bizim için büyük bir keyifti" dedi.

"Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. Yılında Gazi Mehmet Hikmet Akar'ın Hatıraları" "Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. Yılında Gazi Mehmet Hikmet Akar'ın Hatıraları"

Liseden mezun olduktan sonra uzun yıllar görüşmeyen ikili, birbirlerini tanımakta zorlandılar. Değ, bu durumu şöyle açıkladı: "50 seneyi geçti. Yani tabii değişmişiz, kilo almışız, her yerimiz kırıştı, yaşlanmışız. Tanıyamadık, birbirimizi kıyafetlerimizden tanıdık."

Kuğulu Park'ta buluşan iki eski dost, uzun uzun sohbet ederek lise yıllarını yad ettiler. Çocukları ve torunları hakkında bilgi alışverişinde bulunan Balak ve Değ, ilerleyen zamanlarda da görüşmeye devam etme sözü verdiler.

Kaynak: iha