Kocasinan Belediyesi tarafından yapılan tesiste, 5 yıldızlı otel konforunda hizmet verilen kedilere yönelik bakımları gerçekleştiren gönüllü veteriner öğrenciler, hem mesleki yeteneklerini artırıyor hem de kedi dostlarını sevgiyle ağırlıyor.

Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri ve Uluslararası Veteriner Hekimliği Öğrencileri Birliği üyeleri, kedi kasabasını düzenli olarak ziyaret ederek, kedilere gönüllü bakıcılık yapıyor. Veteriner fakültesi öğrencileri, kedi kasabasında kedilere ağız ve diş bakımı, tırnak kesimi, tüy taraması gibi rutin kontrolleri gerçekleştiriyor. Bu sayede öğrenciler, hayvana yaklaşma, kemiklerinin yerini öğrenme ve hayvana nasıl davranacaklarını pratiğe dökerek mesleklerine yönelik deneyim kazanıyorlar.

Adalet Bakanı Tunç'tan Uyuşturucu ile Mücadelede Sert Mesaj: "Kırmızı Çizgimizdir" Adalet Bakanı Tunç'tan Uyuşturucu ile Mücadelede Sert Mesaj: "Kırmızı Çizgimizdir"

Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencisi ve Uluslararası Veteriner Hekimliği Öğrencileri Birliği Başkanı Rümeysa Güner, kedi kasabasındaki gönüllü çalışmalara katılarak, hayvan bakımı konusundaki bilgi ve becerilerini artırdıklarını ifade etti. Ayrıca, kasabanın çocuklara ve kedilere sevgi dolu bir ortam sağladığını belirterek, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'a teşekkürlerini iletti.

Kedi Kasabası Sorumlusu Veteriner Hekim Anıl Mehmet Cingil de kasabanın amacının, çocukların kedilerle tanışması ve sevgi bağları kurabilmesi olduğunu vurgulayarak, kedi kasabasının haftanın çoğu günü açık olduğunu ve herkesi beklediklerini belirtti. Ayrıca, kasabanın öğrencilere pratik deneyim sunarak mesleki gelişimlerine katkı sağladığını ifade etti.