Eskişehir'de Sıcak Hava Ayakkabı Tercihlerini Değiştiriyor: Botlar Yerini Sandalet ve Spor Ayakkabılara Bırakıyor! Eskişehir'de Sıcak Hava Ayakkabı Tercihlerini Değiştiriyor: Botlar Yerini Sandalet ve Spor Ayakkabılara Bırakıyor!

Havaların ısınmasıyla birlikte Kayseri'deki semt pazarlarında sebze fiyatları düşerken, meyve fiyatları ise yüksek seyrediyor.

Sebzeler Ucuzladı, Pazarlar Yoğunlaştı

Kayseri'nin farklı semtlerinde kurulan semt pazarlarında sebze fiyatları, havanın ısınmasıyla birlikte düşüşe geçti. Bu durum, pazarlardaki yoğunluğunu da artırdı. Pazarcı İbrahim Yılmaz, fiyatların düşmesine rağmen vatandaşların alım gücünün biraz zayıf olduğunu belirterek şunları söyledi: “Yaz ayları geldiği için pazarda fiyatlar biraz ucuz. Fiyatlar düştü ancak vatandaşların alım gücü biraz düştüğü için yine biraz zorluk çekiyoruz. Önceki günlere bakarak, yine yoğunluk var. Pazarlarda marketlere göre daha ucuz ve taze olur. Pazarlarda ürünler günlük olur. Market alır, 3-5 gün içerisinde satar. Biz ise günlük satarız. Pazarımızda 1-2 tane esnaflığı iyi olmayan arkadaşımız var ama vatandaşlarımız onlara aldanmasınlar. Esnaflığı iyi arkadaşlarımız var. Onların yanına gelsinler. Biz yardımcı oluruz. Güzel ürün veririz. Her zaman memnun olurlar. Domatesin kilosu 25 TL’ye düştü. Salatalık 20 TL, biberlerin kilosu 30 TL, patlıcanların fiyatı 20-30 TL arasında değişiyor” şeklinde konuştu.

Geçiş döneminde olmasından dolayı meyve fiyatlarının ise yüksek olduğunu dile getiren Yılmaz, şunları ekledi: “Meyveler biraz pahalı. Geçiş döneminde olduğunda dolayı meyvelerin fiyatı biraz yüksek olur. Erik 100 TL, çileğin kilogram fiyatı 70 TL. Şu anda geçiş döneminde olduğundan dolayı fiyatlar bu şekilde seyrediyor. Tam mevsimi başlamadığı için fiyatlar bu şekilde. Daha yeni tarlaya düştüğü için fiyatlar yüksek. Tarlada çoğaldığı zaman fiyatlar mutlaka düşecektir” dedi.