Kayseri'de sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış, bazı bölgelerde su taşkınlarına neden oldu. Kocasinan ve Talas ilçelerinde yollar adeta göle dönerken, mahsur kalan araçlar ekipler tarafından kurtarıldı.

Yoğun yağış nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi ve yolların sular altında kalması sürücüleri zor durumda bıraktı. Bazı araçlar su birikintilerine girince mahsur kalırken, itfaiye ve AFAD ekipleri tarafından kurtarma çalışmaları yapıldı.

Yağıştan etkilenen Onur Görkem isimli sürücü, yaşadıklarını şu şekilde anlattı: "Yağmur çok yoğundu, silecek bile fayda etmiyordu. Suyu görmedim, içeri girdim araba stop etti. Suyun içinde kaldım, baktım ki etraftan su giriyor içeriye. Kapıyı açtım ve çıktım. Alt tarafımda bir araç vardı, 'ağabey beraber çıkalım' dedim ama o çıkamadı. Sonradan cama çıktı o da, arabanın üzerinde bekledi."

Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi Korosu 50. Yılını Konserlerle Kutladı Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi Korosu 50. Yılını Konserlerle Kutladı

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise Kayseri ve çevresi için kuvvetli yağış beklendiği belirtilerek, "Yağışların, yarında (cuma) yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su basını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" uyarısında bulunuldu.

Kaynak: iha